Nowości
Waluta:

Język:   PL  ENG   

O mnie


MIŁOŚĆ DO SZTUKI, MIŁOŚĆ DO PODRÓŻY,
MIŁOŚĆ DO TARGÓW RĘKODZIEŁA
Na początku była fascynacja sztuką i bliskie spotkania z malarstwem, ceramiką, szyciem czy filcowaniem. Później zaczęłam podróżować i wtedy wszystko się zaczęło… zakochałam się w sztuce nowoczesnej, sztuce ulicznej a przede wszystkim rękodziele artystycznym. Im bardziej absurdalne i nietypowe zjawiska artystyczne spotykałam, tym bardziej byłam zauroczona. Odkrywanie pchlich targów często połączonych z targami rękodzieła stało się obowiązkowym punktem każdej mojej podróży. Zaczęła mnie fascynować różnorodność stylów, kolorów i technik wykonywania biżuterii. Wtedy też spotkałam się z haftem soutache…
 
BIŻUTERIA SOUTACHE - INSPIROWANA SZTUKĄ I PODRÓŻAMI

ORYGINALNOŚĆ

Tworząc biżuterię inspiruję się kulturą, sztuką, krajobrazami oraz aurą obecną w różnych miejscach na świecie. Czerpię także inspiracje z ubiegłych epok, stylu Vintage czy Art Deco. Każdy egzemplarz biżuterii, którą projektuję otrzymuje swoją oryginalną nazwę, która była dla mnie inspiracją.

NATURALNE MINERAŁY

Bazą moich projektów są kamienie naturalne (szlachetne i półszlachetne), które nadają wartość oraz unikatowość biżuterii, gdyż każdy kamień jest niepowtarzalny. Jako wykończenia kolczyków używam elementów ze srebra pr. 925 oraz pozłacanego i oksydowanego srebra pr. 925.

SUBTELNOŚĆ

Biżuteria sutasz (soutache) dzięki sznurkowi, na którym opiera się cała jej konstrukcja jest zadziwiająco lekka. Do tego jestem zwolenniczką delikatnego sutaszu, dlatego też poszłam w nowym kierunku w tej technice, który nazywam subtelnym sutaszem. Moje projekty są drobne i delikatne, tworzone, aby nosić je zarówno, na co dzień jak i na specjalne okazje.