Nowości
Waluta:

Język:   PL  ENG   

O mnie


MIŁOŚĆ DO KAMIENI, MIŁOŚĆ DO PODRÓŻY,
MIŁOŚĆ DO SZTUKI
Babroszka to mój artystyczny, biżuteryjny świat. Uwielbiam kamienie szlachetne, podróże i rękodzieło, więc połączyłam wszystkie swoje pasje, aby stworzyć coś wyjątkowego, markę biżuterii artystycznej, pięknie zaprojektowanej i starannie, ręcznie wykonanej w pracochłonnej technice sutasz.

Tworzę biżuterię dla kobiet dostrzegających niepowtarzalne piękno tkwiące w kamieniach naturalnych oraz historię jaką niosą one w sobie, ceniących rzemiosło, precyzję wykonania i unikatowość projektów. Podziwiających różnorodność kultur i artystycznych dzieł jakie możemy oglądać w różnych miejscach na świecie, które są dla mnie inspiracją. Kobiet dla których biżuteria to nie tylko dodatek do ubioru ale małe dzieło sztuki, które mogą mieć zawsze przy sobie.

A jak to wszystko się zaczęło? Początkowo fascynowały mnie różne rodzaje sztuki, szczególnie malarstwo, ceramika, szycie, haft krzyżykowy i filcowanie. Później zaczęłam podróżować, i wtedy wszystko się zaczęło ... Zakochałam się w sztuce nowoczesnej, sztuce ulicznej, a przede wszystkim w rękodziele artystycznym. Mijały lata, aż nadszedł dzień mojego ślubu a ja nie mogłam znaleźć tej jedynej, idealnej biżuterii. Wtedy odkryłam technikę sutasz i stworzyłam pierwszą sutaszową pracę - mój ślubny naszyjnik! Od tego momentu nie mogę przestać tworzyć :)

Zapraszam do mojego twórczego świata - Ania Gościńska

SUBTELNA BIŻUTERIA SOUTACHE

INSPIRACJE

Tworząc biżuterię inspiruję się kulturą, sztuką, krajobrazami oraz aurą obecną w różnych miejscach na świecie. Czerpię także inspiracje z ubiegłych epok, stylu Vintage czy Art Deco. Każdy egzemplarz biżuterii, którą projektuję otrzymuje swoją oryginalną nazwę, która była dla mnie inspiracją.

NATURALNE MINERAŁY

Bazą moich projektów są kamienie naturalne (szlachetne i półszlachetne), które nadają wartość oraz unikatowość biżuterii, gdyż każdy kamień jest niepowtarzalny. Jako wykończenia kolczyków używam elementów ze srebra pr. 925 oraz pozłacanego i oksydowanego srebra pr. 925.

SUBTELNOŚĆ

Biżuteria sutasz (soutache) dzięki sznurkowi, na którym opiera się cała jej konstrukcja jest zadziwiająco lekka. Do tego jestem zwolenniczką delikatnego sutaszu, dlatego też poszłam w nowym kierunku w tej technice, który nazwałam "subtelny sutasz". Moje projekty są drobne i delikatne, tworzone, aby nosić je zarówno, na co dzień jak i na specjalne okazje. Małe dzieła sztuki, które możesz mieć zawsze przy sobie.